Pranciškoniškas prakartėlių konkursas

Artėjant šv. Kalėdoms, Mažesnieji broliai ir Bernardinų jaunimo centras skelbia pranciškonišką prakartėlių konkursą, minint 800 metų sukaktį nuo pirmosios šv. Pranciškaus surengtos gyvos prakartėlės Greccio miestelyje.
Kviečiame šeimas, mokyklas, senelių globos namus, dienos centrus, darbuotojų kolektyvus ir įvairias bendruomenes dalyvauti prakartėlių konkurse.
Prakartėlės nuostatai:
• turi būti trimatė, t.y. turėti ilgį, plotį ir aukštį, tačiau pagrindo matmenys neturi viršyti A3 formato (30×42 cm.).
• galima gaminti iš įvairių žmonėms ir aplinkai nepavojingų bei greitai negendančių medžiagų, tokių kaip molis, popierius, šiaudai, audiniai, mediena, modelinas, plastikas ir kt..
• turi būti stabili, patvari ir kietu pagrindu, kad esant poreikiui ją būtų galima transportuoti.
• esamų personažų skaičius nėra ribojamas, tačiau figūrėlės ir aplinka turi atspindėti šv. Kalėdų istoriją. Privalomieji prakartėlės elementai: kūdikėlis Jėzus, Motina Marija ir globėjas šv. Juozapas.
• visi prakartėlės elementai (išskyrus elektros instaliaciją) turi būti savos gamybos.
• prakartėles kurti ir jas pristatyti reikia iki gruodžio 8 d. (imtinai), susisiekus su savo miesto pranciškonų parapijos koordinatoriumi. Pateikdami, prašome nurodyti asmens vardą, pavardę bei kontaktinius duomenis.
Koordinatoriai:
Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapija (Maironio g. 10), Valdas Titas Ancevičius, +370 650 74189;
Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. M. Marijai parapija (Vilniaus g. 2), Vilma Tamašauskienė, +370 688 29558;
Šv. Jurgio Kankinio bažnyčia (Papilio g. 7), Gerarda Dručkuvienė, +370 600 35542;
Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia (Savanorių g. 4), Regina Puklevičienė, +370 689 80094;
Kryžių kalno vienuolynas (Jurgaičių k., Meškuičių sen.), +370 415 27733.
Nuo gruodžio 8 d. iki 18 d. prakartėlės bus eksponuojamos konkurse dalyvaujančiose parapijose, o parodų lankytojai galės išrinkti tris labiausiai patikusius darbus, keliaujančius į finalą Vilniuje.
Gruodžio 21 d. Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje bus atidaryta į finalą išėjusių konkursinių prakartėlių paroda, kuri veiks iki apdovanojimų ceremonijos, vyksiančios sausio 7 d., minint Trijų Karalių iškilmę. Laimėtojus išrinks parodos lankytojai bei konkurso komisija. Laimėtojų lauks apdovanojimai ir staigmena.
Kilus papildomiems klausimams, kreipkitės į prakartele@gmail.com