Tėvystės įgūdžių programa

Meilė vaikui prasideda nuo meilės sau: 5 praktikos kaip kurti mylinčius santykius

Pirmasis susitikimas spalio 6 d., antradienį 19 val. Šv. Antano rūmų salėje (Vilniaus g. 6). Kursas truks 10 savaičių. Susitinkama kas antrą antradienį gyvai ir kas antrą antradienį žiūrima namuose video paskaita.

5 susitikimų ciklas gyvai skirtas tėvystės įgūdžių gilinimui. Ir kas antrą savaitę video medžiaga online būdu su praktinėmis užduotimis pagal Gary Chapman knygos „Penkios paauglių meilės kalbos. Kaip išmokti paauglio meilės kalbą“ metodinę medžiagą.

Lektorė socialinių mokslų magistrė Ona Juozaitienė.

10.06 d. I įvadinis susitikimas tema: vaikas tėvų veidrodis: asmeninė atsakomybė už savo vidinę būseną ir mylinčią širdį. Kokį savęs atspindį matau vaiko elgesyje? Ką noriu priimti su džiaugsmu, o ką noriu keisti, tobulinti?

Susipažinsite su 5 esminiais žmogaus poreikiais įvardintais kaip 5 meilės kalbos. Tai yra 5 galimybės pripildyti tėvų ir vaikų santykius darna ir susiklausymų. Sąmoningai suvoksite, kad pirmiausia tėvams prisėmus atsakomybę už savo meilės poreikų atliepimą, yra įmanoma  duoti besąlyginę meilę savo vaikui ir sukurti pasitikinčius santykius paauglystėje.

10.13 d. Video medžiaga tema: Dovanų meilės kalba.

10.20 d. II susitikimas tema: privalau, ar noriu ir galiu: asmeninis tėvystės suvokimas kaip pareigos, slegiančios mano pečius, ar dovanos, kuri praturtina mano gyvenimą. Kaip gebu suderinti savo asmeninius poreikius su vaiko ir šeimos poreikiais. Ar jaučiu, o gal jau matau, kaip prievarta naudojama prieš mano asmeninius poreikius, virsta rykšte vaikų auklėjime ir šeimos gyvenime?

Susitikime kalbėsime kaip atpažinti ir išgirsti savo poreikius, ko ištikro noriu savo gyvenime, santykiuose su šeima, vaikais. Kaip suderinti visų šeimos narių tarpusavio poreikius, neaukojant savęs vardan kitų, bet bendradarbiaujant su jais kartu.

10.27 d. Video medžiaga tema: Paslaugų meilės kalba.

11.03 d. III susitikimas tema: meilė ir pagarba kūnui: asmeninis santykis su savo kūnu, kaip priimu savo ir kito lytiškumo raišką, tarpusavio bendradarbiavimą. Kaip padėti vaikui priimti savo kūną, jo pokyčius ir raišką.

Susitikime išgirsite popiežiaus Jono Pauliaus II kūno teologijos lobynus, kurie atskleidžia begalinę pagarbą ir meilę savo ir kito kūnui. Atpažinsite savo šeimose, kad tėvo ir mamos mylintis tarpusavio santykis yra pagrindinis vaikų saugumo ir meilės šaltinis. Aptarsime tėvų ir vaiko lyties tarpusavio santykio sąveika ir įtaka jų auklėjimui. Detalizuosime kaip galima tobulinti gebėjimą, kuriuo išreiškiame ir priimame meilę per lytėjimo kalbą.

11.10 d. Video medžiaga tema: Lytėjimo meilės kalba.

11.17 d. IV susitikimas tema: gydanti žodžių galia: sąmoningas atpažinimas iš kur kyla ištarto žodžio galia gydyti ar žeisti. Vizualiai pamatysite žodžių įtaką mūsų santykiams su savimi ir vaikais. Patirsite kaip spręsti konfliktus nesužeidžiant vienas kito. Išbandysite praktikas pripildančias kasdienybę dėkingumo ir padrąsinimo žodžiais. 

11.24 d. Video medžiaga tema: Palaikymo žodžių meilės kalba.

12.01 d. V apibendrinantis susitikimas tema: laikas būti laimingu ČIA IR DABAR: esu sociali būtybė, laimę atrandanti santykyje su kitu, kuris gali mano buvimą atspindėti laiko perspektyvoje. Tėvų ir vaikų santykis, tai laimės šaltinis, nes jis lydimas vienas kito per visą gyvenimą. Ar moku šį laiką paversti įsimintinu, abipusiai artimu džiaugsmo ir skausmo akimirkomis.

Apibendrinsime susitikimų ciklo vaisius, pereitą laiką kartu. Kursite savo kasdieninės laimės įpročių sistemos tinklelį. Sieksime, kad kiekviena gyvenimo akimirka, o ypatingai gyvenimo laikotarpis kai vaikai yra arti mūsų, būtų pripildytas meilės potyrių, abipusės darnos ir susiklausymo.

12.08 d. Video medžiaga tema: Laiko kartu meilės kalba.