PRANCIŠKONIŠKAS PRAKARTĖLIŲ KONKURSAS

„Pasitik Kūdikėlį Jėzų su šv. Pranciškumi“

Antrą kartą visoje Lietuvoje organizuojamo pranciškoniško prakartėlių konkurso tikslas – per adventinį laikotarpį suburti šeimą kartu apmąstyti šventų Kalėdų slėpinį – Dievo įsikūnijimą ir gimimą Betliejaus tvartelyje – bei paskatinti pasigaminti prakartėlę patiems. Juk būtent mūsų skirtas laikas yra brangiausia dovana Dievui ir artimiesiems!

Konkurso taisyklės

1. Prakartėlę reikia pristatyti į parapijos raštinę nuo lapkričio 15 iki gruodžio 15 dienos (imtinai). Atiduodant prakartėlę reikia užpildyti dalyvio anketą.

2. Rekomenduojama, kad prakartėlę kurtų ir konstruotų visa šeima. Taip pat labai kviečiame konkurse dalyvauti mokyklas, dienos centrus, senelių globos namus, darbuotojų kolektyvus ir įvairias bendruomenes.

3. Prakartėlė turi būti trimatė, t. y. turėti ilgį, plotį ir aukštį, tačiau pagrindo matmenys neturi viršyti A3 formato (30 x 42 cm). Eksponuojamos bus visos atneštos prakartėlės, tačiau į finalinį etapą galės patekti tik tos, kurios atitinka nustatytą formatą.

4. Prakartėlę galima gaminti iš bet kokių žmonėms ir aplinkai nepavojingų bei negendančių medžiagų – molio, popieriaus, šiaudų, audinių, medienos, plastilino, modelino, etc.

5. Prakartėlė turi būti stabili ir pakankamai patvari, kad esant poreikiui ją būtų galima transportuoti. Prakartėlės pagrindas turi būti kietas (geriausia iš kartono, plonos faneros).

6. Prakartėlėje esamų personažų skaičius nėra ribojamas, tačiau figūrėlės ir aplinka turi atspindėti šv. Kalėdų istoriją ir nenutolti nuo esmės. Privalomieji prakartėlės elementai: tvartelis (grota), kūdikėlis Jėzus, Motina Marija ir globėjas šv. Juozapas. Papildomi galimi elementai: žvaigždė, piemenėliai, jautis, asilas, avys, šv. Pranciškus ir kt.

Nugalėtojo paskelbimas

Nuo gruodžio 17 d. iki šv. Kalėdų konkursinės prakartėlės bus eksponuojamos vietinėse bendruomenėse ir parapijose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Kretingoje, Pakutuvėnuose, Šiaulių Kryžių kalne, Panevėžyje ir Marijampolėje), kur iki gruodžio 26 d. vyks rinkimai ir bus išrenkamos trys gražiausios prakartėlės. Prakartėlės laureatės keliaus į Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčią, kur gruodžio 31 d., sekmadienį, bus atidaryta gražiausiųjų konkursinių prakartėlių paroda. Paroda veiks iki sausio 7 d., Trijų Karalių iškilmės. Organizatorių komisija paskelbs skirtingų kategorijų nugalėtojus ir juos apdovanos sausio 7 dieną.

Daugiau informacijos apie konkursą ir visos naujienos: Facebook puslapyje @prakarteliukonkursas ir interneto puslapyje ofm.lt

 

Dalintis: 
Facebook Twitter Google+